Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Plan ogólny gminy Mielnik - sprawdź rejestr urbanistyczny Mielnika

Posiadasz działki lub planujesz zakup działki w Mielniku? Dowiedz się czym jest Plan Ogólny i co to dla Ciebie oznacza!

Zobacz więcej interesujących tematów, przejdź na: Geoportal Mielnik.

Plan ogólny Mielnika - Rejestr urbanistyczny gminy Mielnik
Plan ogólny gminy Mielnik

Czym jest Plan ogólny Mielnika?

Plan ogólny to nowy, strategiczny dokument planistyczny, który definiuje ramy rozwoju przestrzennego gminy Mielnik. W odróżnieniu od tradycyjnych dokumentów, plan ogólny Mielnika jest zbiorem danych przestrzennych, prezentowanych w formie interaktywnej mapy. Zastępuje on dotychczasowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, stając się fundamentem dla wszelkich decyzji dotyczących planowania przestrzennego w Mielniku.

Ustalenia planu ogólnego są wiążące dla miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz decyzji o warunkach zabudowy. To kluczowy dokument, który wskaże, jakie inwestycje i zabudowa będą możliwe na Twojej działce w Mielniku.

Plan ogólny gminy Mielnik

Projekt Planu ogólnego dla gminy Mielnik został opublikowany i jest dostępny do wglądu. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie strefy zostały wyznaczone dla Twoich nieruchomości.

Przejdź do mapy Planu ogólnego gminy Mielnik w Geoportalu Na Mapie

Sprawdź działkę Online z profesjonalnym Raportem o terenie OnGeo.pl

Chcesz mieć pełen obraz swojej nieruchomości w jednym dokumencie w kilka minut? Raport o Terenie OnGeo.pl to kompleksowe opracowanie, które dostarczy Ci szczegółowych informacji o Twojej działce, w tym analizę aktualnych planów miejscowych, stref ograniczeń, zagrożeń, uciążliwości, dostępu do mediów, a także danych z ewidencji gruntów i budynków. Dzięki temu szybko i łatwo zweryfikujesz przeznaczenie swojej działki w kontekście Planu ogólnego, a także sprawdzisz potencjalne ograniczenia inwestycyjne. Nie czekaj, zyskaj pewność i podejmuj świadome decyzje! Sprawdź Raport o Terenie OnGeo.pl i zadbaj o bezpieczeństwo swojej inwestycji.

Zobacz: Przykładowy Raport dla działki OnGeo.pl

Zamów Raport dla działki

Plan ogólny Mielnika w liczbach

Projekt

Projekt planu ogólnego dzieli całą gminę Mielnik na strefy planistyczne, które określają, jakie funkcje mogą pojawić się na danym terenie: zabudowa mieszkaniowa, usługi, produkcja rolna czy tereny otwarte. Poniżej zebraliśmy najważniejsze dane: ile stref wyznaczono w gminie Mielnik, jaką powierzchnię zajmują i jaki to procent gminy. Sprawdź też, gdzie wyznaczono obszar uzupełnienia zabudowy, bo tylko tam po wejściu planu w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy.

Powierzchnia gminy

Powierzchnia gminy

19 652.34 ha

Liczba wyznaczonych stref

Liczba wyznaczonych stref

574

Obszar uzupełnienia zabudowy

Obszar uzupełnienia zabudowy

263.60 ha

1.3% gminy

Największa strefa

Największa strefa

Strefa otwarta

92%

Strefy planistyczne w gminie Mielnik

W gminie Mielnik wyznaczono 574 strefy planistyczne w 12 rodzajach. Największą część gminy, 92%, zajmuje strefa otwarta, a strefy z zabudową mieszkaniową obejmują łącznie 3.3%.

SymbolRodzaj strefyLiczba strefPowierzchnia [ha] Udział w powierzchni
SOStrefa otwarta9718 070.0292%
SJStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną186612.653.1%
SRStrefa produkcji rolnej32236.371.2%
SNStrefa zieleni i rekreacji48230.191.2%
SUStrefa usługowa77182.660.9%
SKStrefa komunikacyjna5101.160.5%
SIStrefa infrastrukturalna1084.360.4%
SGStrefa górnictwa554.900.3%
SZStrefa wielofunkcyjna z zabudową zagrodową9339.020.2%
SCStrefa cmentarzy712.640.1%
SPStrefa gospodarcza1112.070.1%
SWStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową wielorodzinną35.580%
Razem57419 641.62 100%

Obszar uzupełnienia zabudowy w Mielniku

Obszar uzupełnienia zabudowy (OUZ) to tereny, na których po wejściu planu ogólnego w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. W gminie Mielnik wyznaczono go na 263.60 ha, czyli 1.3% powierzchni gminy. Poza tym obszarem nowa zabudowa będzie możliwa tylko na podstawie miejscowego planu.

Porównanie z innymi gminami powiatu

OUZ w Mielniku: 1.3%, średnio w powiecie: 2.1%. Strefy z zabudową mieszkaniową obejmują 3.3% powierzchni gminy, średnio w powiecie: 6.4%. Średnie obliczono na podstawie 9 gmin z danymi.

Sąsiednie gminy

Gmina Obszar uzupełnienia zabudowy Strefy z zabudową mieszkaniową
Sarnaki brak projektu planu ogólnego
Siemiatycze1.3%7.6%
Konstantynów brak projektu planu ogólnego
Nurzec-Stacja1.1%3.4%

Informacje o Planie ogólnym Mielnika w pigułce

Chcesz dowiedzieć się więcej o Planie ogólnym? Przygotowaliśmy najważniejsze informacje w formie broszury informacyjnej w PDF:

PLAN OGÓLNY GMINY. Co to dla Ciebie oznacza?

Szczegółowe informacje o planie ogólnym gminy znajdziesz w artykule: Plan ogólny gminy. Czym jest i co zawiera?

Złóż swój wniosek do Planu ogólnego, miej wpływ na zagospodarowanie przestrzeni

Proces zbierania wniosków do Planu Ogólnego jest kluczowym etapem konsultacji społecznych, który umożliwia mieszkańcom Mielnika wpływ na przyszły kształt przestrzeni.

Każdy zainteresowany może złożyć wniosek do Planu ogólnego – osoby fizyczne, prawne, instytucje czy organizacje. Wnioski można składać w formie elektronicznej lub papierowej, zgodnie z wytycznymi urzędu.

Szczegółowe informacje o procedurze konsultacji społecznych planu ogólnego znajdziesz w artykule: Jak składać wnioski do Planu ogólnego? Kompletny przewodnik

Pobierz formularze wniosków POG

Szkolenia z Planu ogólnego gminy w QGIS

Dla pracowników jednostek samorządowych zajmujących się tematami związanymi z zagospodarowaniem przestrzennym, a także dla planistów, urbanistów, architektów i wszystkich branż zajmujących się gospodarką przestrzenną przygotowaliśmy dedykowane kursy z tematyki Planu ogólnego gminy.

Szkolenie "Plan ogólny gminy w QGIS – krok po kroku" to kontynuacja zakończonego w 2024 r. sukcesem projektu " WSPÓLNA PRZESTRZEŃ ", zleconego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przeszkoliliśmy niemal 800 osób! Zapraszamy na szkolenie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: Szkolenia GIS .

Pomóż nam stworzyć interaktywną mapę Planu Ogólnego Mielnika!

Masz informacje o aktualizacji projektu Planu Ogólnego dla Mielnika? Znasz stronę urzędu, gdzie udostępniono te dane? Podziel się z nami!

Jeśli jesteś przedstawicielem urzędu gminy Mielnik, oferujemy bezpłatną publikację danych w formie interaktywnej mapy. Proponujemy, aby gmina zamieściły na stronie urzędu link do Interaktywnej Mapy POG dla Mielnika, aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do Planu Ogólnego. To nowoczesny i wygodny sposób prezentacji, który ułatwi mieszkańcom gminy Mielnik oraz inwestorom korzystanie z ważnych informacji. Razem tworzymy coś wartościowego!

W zamian:

  • Dostęp do interaktywnej mapy Planu Ogólnego Mielnika!
  • Możliwość wpływu na rozwój narzędzia dla mieszkańców Mielnika.

Plan ogólny w sąsiednich gminach:

POG Siemiatycze - POG Nurzec-Stacja - POG Sarnaki - POG Konstantynów